Zelená linka
+420 800 112 988zelena linka white
en flag

Covetrus

zelená linka
800 112 988

Závody dračích lodí na Prýglu

První červnový víkend jsme se zúčastnili na brněnské přehradě, často přezdívané "Prýgl", firemní ligy závodu na dračích lodí.

V posádce o 11 členech včetně bubeníka a pod dohledem profesionálního kormidelníka jsme za naší společnost obsadili hned 3 týmy s alegorickými názvy CALIBRA, COVETRUS a FARMINA. Dračí lodě mají nezaměnitelně dlouhou historii. Poprvé se objevily v Číně před více než 2 000 lety, kde vznikla jejich typická dračí hlava na špici lodě a celkové zabarvení. První festival dračích lodí se uskutečnil v Hong-Kongu v roce 1976 a dále se rozšířil do celého světa.

My jsme se závodu zúčastnili podruhé, ale už se těšíme na další ročník. Závodili jsme na délku 200 m a na profesionální týmy jsme ztráceli jen několik sekund. Nejlépe si z našich týmů vedla CALIBRA v čase 1:01,70. Zkusili jsme si zajet i náročnější trať o 1 km, kterou jsme zvládli v čase 6:50,17.

Děkujeme všem zúčastněným za vytvoření nezapomenutelné atmosféry, všem fanouškům, kteří nám na břehu drželi palce a především společnosti za podporu této akce! :)

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací...

Rozumím